0.1 C
Alajärvi
perjantai 01.3.2024
MAINOS

Alajärven 4H-yhdistyksen kerhotoiminta alkaa

Alajärven 4H-yhdistyksen kerhotoiminta alkaa viikolla 36 ja ilmoittautuminen on käynnissä yhdistyksen kotisivuilla.

4H-kerhoissa liikutaan, leikitään ja opitaan uusia asioita tekemällä oppien. Kerhoissa on toimintatapa, että jokainen saa tehdä itse. Kerhoissa on eri teemoja, kuten askartelu, liikunta tai ruuan laitto. Kerhot on suunnattu alakouluikäisille ja ne ovat 4H-jäsenille ilmaisia.

MAINOS

Uutena toimintana tänä syksynä alkaa Anne Hautamäen vetämät Musiikkiliikuntakerhot Hoiskon koululla. Kerhossa koetaan iloa ja riemua liikkumalla musiikin mukana. Syksylle on toivottu myös uutta Robotiikan kerhoa, johon yhdistys etsii ohjaajia.

Valtakunnallista harrastusviikkoa vietetään 7-13.9. Harrastusviikolla saa tulla tutustumaan 4H-kerhoihin maksutta. Tule kokeilemaan millainen 4H-harrastus on!

Tiedot kerhoista löytyvät Alajärven 4H-yhdistyksen kotisivuilta. Lisätietoja Alajärven 4H-yhdistyksen kerhotoiminnasta antaa toiminnanohjaaja Liu Eteläaho 050 380 1188.

sinua saattaisi kiinnostaa

Viimeisimmät