-5.1 C
Alajärvi
lauantai 03.12.2022
spot_img

V-perjantai-Pinkaisu yli 80 lapsen voimin!

Kesän viidennen kerran Pinkaistiin 3.6. Koskelan uusitulla kentällä. Sateen uhkasta huolimatta suoritukset päästiin tekemään poutasäässä. Paikalle saapui 82 reipasta Pinkaisijaa!

Tänään perjantaina eli 10.6 klo 18.30 Pinkaistaan kesän viimeisen kerran Vatpakan maastossa.

Tulokset:

P2 40 m: 1) Oliver Ilomäki 22,3, 2) Lias Kujala 24,5, 3) Lucas Kellokoski 25,0, 4) Serefym Ihnatenko 29,3, 5) Antti Mannila 29,6, 6) Aapeli Sankkola 31,5, 7) Kasperi Laasala 48,8.

T2 40 m: 1) Kerttu Mäenpää 24,8, 2) Eedit Harju 25,5, 3) Lyyli Höri 1.05,5.

P3 40 m: 1) Gabriel Mbye 13,9.

T3 40 m: 1) Isla Hämäläinen 20,9, 2) Elsi Hämäläinen 24,4, 3) Julia Linna 33,3.

P4 40 m: 1) Lenni Etula 10,8, 2) Juho Sikkilä 12,4, 3) Otto Mulari 12,9, 4) Oliver Takala 14,3, 5) Veikko Niemi 15,8.

T4 40 m: 1) Stefaniia Ihnatenko 10,6, 2) Jenna Apilasaho 10,9, 3) Rianna Murtoniemi 19,4.

P5 60 m: 1) Kaius Nieminen 15,3, 2) Eemeli Alatalo 15,8, 3) Aaron Harju 21,2, 4) Miika Luomala 21,9, 5) Viljami Peltokangas 24,5.

T5 60 m: 1) Senni Katajamäki 15,0, 2) Wilhelmiina Purola 15,3, 3) Hilda Höri 16,2, 4) Alisa Ahvenkoski 19,1, 5) Lilja Korkea-aho 23,8.

P6 60 m: 1) Toivo Kataja 13,9, 2) Elmo Latvala 14,0.

T6 60 m: 1) Elli Ahonen 15,0, 2) Enni Liikala 15,3, 3) Elena Mäenpää 15,7, 4) Varvara Marashkina 16,1, 5) Vivian Arpala 16,4, 6) Linda Keto 17,3, 7) Saaga Mäenpää 19,9.

P7 100 m: 1) Miki Sänkiaho 18,3, 2) Jere Rentola 18,7, 3) Taneli Kataja 19,3, 4) Taavi Pollari 19,5, 5) Benjamin Rantalahti 21,4, 6) Jasper Takala 22,1, 7) Aaron Himmelä 22,3, 8) Lauri Korkea-aho 22,6, 9) Alvar Hernesniemi 24,4.

T7 100 m: 1) Vilma Pohjoisaho 19,6, 2) Saana Ahvenkoski 19,9, 3) Luminda Kujala 20,7, 4) Adele Jukantupa 21,1 5) Essi Peltokangas 21,5, 6) Enni Alatalo 21,7 7) Silja Höri 22,4.

P8 100 m: 1) Julius Pilbacka 18,7 2) Aapo Tuomela 18,9, 3) Jori Rentola 19,6, 4) Elias Liikala 19,8, 5) Elmeri Peltokangas 20,4, 6) Jaakko Metsäpelto 23,2.

T8 100 m: 1) Amelia Pilbacka 18,5, 2) Aino Hanhikoski 20,1.

P9 100 m: 1) Aleksi Pollari 17,8, 2) Mikael Kataja 18,5, 3) Eelis Hänninen 19,9, 4) Lenni Keto 20,0, 5) Timo Zhuravleva 20,7, 6) Miska Sänkiaho 21,1.

T9 100 m: 1) Lilia Kujala 16,6, 2) Helmi Vainionpää 19,8, 3) Aune Mannila 20,3, 4) Tiitu Korkiatupa 21,0.

P10 200 m: 1) Valtteri Peltokangas 57,8.

T10 200 m: 1) Teea Kataja 40,1.

P11 200 m: 1) Jussi Hanhikoski 39,5, 2) Tomi Kataja 39,9.

T11 200 m: 1) Emma Sten 41,3.

T12 200 m: 1) Meea Katajamäki 38,0.

T13 200 m: 1) Minttu Kataja 33,3.

sinua saattaisi kiinnostaa

- Ilmoitus -
- Ilmoitus -

Viimeisimmät