8 C
Alajärvi
keskiviikko 29.5.2024
MAINOS
MAINOS

Kyyjärven KyKy juhli 75-vuotista taivalta

Kyyjärven KyKy juhli 75-vuotista taivalta sunnuntaina lukuisten muistamisten merkeissä.

Keski-Suomen Liikunta ry:n myöntämät kultaiset ansiomerkit liikunnan ja urheilun edistämiseksi tehdystä työstä luovutettiin Kaisa Kalliojärvelle, Eila Hänniselle, Seija Hietalaaksolle, Raimo Paanaselle, Erkki Vehkalammelle, Esa Kyrönlahdelle ja Alpo Viitalalle.

MAINOS

Suomen Lentopalloliiton myöntämä kultainen ansiomerkki ansiokkaasta toiminnasta lentopalloilun hyväksi luovutettiin Hannu Kalliojärvelle ja kultainen ansiolevyke Jarmo Kalliojärvelle, hopeinen ansiolevyke Henrik Huumarkankaalle, Jari-Pekka Uusisalolle, Janne Paanaselle, Keijo Lammiselle ja Juha Vehkalammelle sekä pronssinen ansiolevyke Juha Huttuselle.

Kyyjärven Kyky palkitsi larifiguralla 60-vuotisjuhlan jälkeen mukana toiminnassa olleet, seuran puheenjohtajina toimineet Ossi Tammisen ja Teuvo Maukosen, jaostojen puheenjohtajina toimineet Janne Kainun, Joni Oksan, Juha Eteläkarin Matti Honkolan ja Janne Pitkäsen.

Kyky palkitsi myös arvokisoissa tai SM-kisoissa mitalin saaneet Matti V Tammisen, Jari Hakolan, Jarkko Parkkosen ja Valtteri Parkkosen.

Seuran toiminnassa aktiivisesti mukana olleista palkittiin Matti Honkonen, Pentti Honkonen, Heidi Huumarkangas, Sirpa Huumarkangas, Veikko Huumarkangas, Heikki Hänninen, Kari Jokinen, Ritva Jokinen, Matti Jääskeläinen, Heikki Kainu, Marko Kainu, Sisko Kalliosaari, Merja Kantanen, Juhani Kantonen, Airi Kujala, Tanja Kyrönlahti, Vesa Lampila, Tiina Lampinen, Jaana Lautanen, Jarmo Lautanen, Esa Lintulahti, Anne Mäntynen, Margit Mäntynen, Markku Mäntynen, Jarmo Nieminen, Marko Niskala, Eija Paananen, Veikko Paananen, Jukka Palonen, Veikko Paloniemi, Juho Parkkonen, Maija Suunnittu, Karel Säre, Ulla Takala, Heimo Tenhunen, Esko Vehkalampi, Markku Vehkalampi ja Toni Vehkalampi

sinua saattaisi kiinnostaa

Viimeisimmät