2.6 C
Alajärvi
torstai 25.4.2024
MAINOS

Aki Orava jatkaa Ankkureissa 1+1-mallisella pahvilla!

Alajärven Ankkurit ja Aki Orava ovat solmineet 1+1 mallisen jatkosopimuksen. Sopimus on merkittävä, sillä Oravalla on suuri rooli sekä Ankkurien sisä- että ulkopelissä.

Orava auttaa nuorta joukkuetta myös kokemuksellaan. Samalla sinikeltaisten sopimustilanne paranee entisestään.

MAINOS

– Seuran puolesta olemme todella iloisia Akin jatkosta. Hän tasoisiaan pelimiehiä ei hirveästi tässä valtakunnassa ole. Kolmostilanteiden tekeminen on sisäpelissä miehen päätehtävä. Ja hienosti han hän ruokaa pääkotiuttajille hoiteleekin, myhäili seuran toiminnanjohtaja Mika Peräkangas.

Orava laittoi kuluneen kauden runkosarjassa tauluun tehot: L7, T29 ja K162 prosentin ollessa reilut 64. Sisäpelin moottorin toimen lisäksi mies hoitelee myös ulkokentällä isoa ruutua. Akin rooli on tärkeä myös joukkueen hengenluojana.

sinua saattaisi kiinnostaa

Viimeisimmät