25.6 C
Alajärvi
perjantai 24.5.2024
MAINOS

Alavoli palkitsi aktiivisia toimijoitaan

Kevään ylioppilaat Salla Ahonen, Anna Koivisto, Veera Salonen ja Outi Toppinen olivat runsaan huomion kohteena Alavolin palkitsemisillassa.

Johanna Viitasaari on Alavolin Taitava tyttö 2019-2020. Kuva Anita Juoperi.

Kaikki tytöt ovat seuran kasvatteja ja Alavolilla on tapana muistaa kasvattejaan pokaalilla. Anna Koivisto on tanssin lisäksi harrastanut sirkusta. Sirkus Gliden kasvattipalkinto on kendama.

MAINOS

Seuran ohjaajarivistöön tytöt ovat kuuluneet viisi vuotta. Ohjaajavuosista tytöt saivat tunnustukseksi pronssisen ohjaajamerkin. Lisäksi Outi Toppinen valittiin Vuoden ohjaajaksi.

Alajärven vuoden nuoreksi toimijaksi 2019 valittu Johanna Viitasaari palkittiin seuran puolesta Taitava tyttö-pokaalilla. Johannan ansioita ovat oma tanssillinen taidokkuus ja ilmaisullisuus sekä luovuus, jota hän toteuttaa oman ohjattavan ryhmänsä kanssa.

Edellä mainittujen palkintojen lisäksi jokaisesta lasten ja nuorten harrasteryhmästä sekä aikuisten Ikiliikkeestä palkittiin hieman pienemmällä pokaalilla aktiivinen ja positiivinen voimistelija.

Palkitut kaudella 2019 – 2020: Ikiliike Irja Koivisto, Perheliikunta Fiilus Varila, Melissa Hilja-Henna Herrala, Sahrami Meimi Lillstrang, Neilikka Siiri Pesu, Inkivääri Aino Tallbacka, Kaneli Jasmin Lepistö, Kamomilla Melina Luoma-aho, Rosmariini Annastiina Lassila, Tanssiryhmä Bounce Tuuli Honkaniemi, Tanssiryhmä Step Peppi Bergman, Sirkus 1. – 2. lk Lumilia Turja, Sirkus 3. – 4. lk Viola Ukonmäki, Sirkus 5. – 6. lk Benjamin de Silva, Sirkus Glide Sanni Langhed, Voimistelu Vimpeli Tinja Mäkelä, Voimistelu Vimpeli Senja Rinta-aho, Freegym 1.-2.lk Nuutti Honkaniemi, Freegym Ilmari Tikkanen, Freegym Tuukka Pallari, Voimistelu 3. -4.lk Iita Välisaari, Voimistelu 5. – 6.lk Juliaana Turja.

Lisäksi kuusitoista Voimistelu 5. -6.lk:n tyttöä suoritti hopeisen voimistelumitalin.

sinua saattaisi kiinnostaa

Viimeisimmät