Hippo-hiihdot urheilujuhlan tunnelmissa Alajärvellä

696
Toimitusjohtaja Markku Pelkonen laittaa mitalin Juho Sikkilän kaulaan. Hipon avustajan toimi Esteri Antila.
Mainos[adrotate banner="3"]

Osuuspankin Hippo-hiihdot sivakoitiin Alajärvellä suuren urheilujuhlan tunelmissa!   Hiihtäjiä oli mukana lähes 90 ja kaikki saivat palkinnot maaliin tultuaan.

Osuuspankki tarjosi kaikille osallistujille ja yleisölle makkarat, munkit ja mehut. Myös Henri-Hippo oli hiihtäjiä kannustamassa. Alajärven Ankkureiden hiihtojaosto hoiti kisan järjestelyt.

MAINOS

Tulokset:

Tytöt 3 0,1 km: 1. Moona Jokela 1:50, 2. Sara Nygård 2:06, 3. Nella Siirilä 3:44, 4. Adanna Niukkanen 5:40.

Pojat 3 0,1 km: 1. Aaron Mursula 5:05.

Tytöt 4 0,1 km: 1. Elsi Hämäläinen 1:09, 2. Isla Hämäläinen 1:26, 3. Aada Mäki 1:56, 4. Enni Kujala 2:22.

Pojat 4 0,1 km: 1. Akseli Hallapuro 00:58, 2. Nolan Leppämäki 1:35, 3. Valtteri Metsälä 2:06, 4. Alpo Lillstrang 2:32.

Tytöt 5 0,3 km: 1. Lyydia Herrala 3:41, 2. Neele Koivusalo 4:15, 3. Hilma Saarimaa 4:23, 4. Ellene Niukkanen 4:32, 5. Minttu Autio 4:33, 6. Loviisa Hosionaho 4:48, 7. Rada Voitko 5:09, 8. Veera Sippola 5:20, 9. Elli Paalijärvi 5:55.

Pojat 5 0,3 km: 1. Juho Sikkilä 3:25, 2. Eemeli Tallbacka 3:27, 3. August Honkola 4:35, 4. Kaapo Jokela 5:33, 5. Edvin Sivula 5:38, 6. Eemi Mariapori 5:44, 7. Aatu Pitkänen 8:22.

Tytöt 6 0,3 km: 1. Amanda Kangastupa 2:11, 2. Wilhelmiina Purola 2:30, 3. Camilla Hautamäki 2:47, 4. Aada Mursula 3:01, 5. Alisa Ahvenkoski 3:34, 6. Lilja Kantonen 3:36, 7. Lykke Koivunen 4:01, 8. Enni Pesu 6:21.

Pojat 6 0,3 km: 1. Luukas Rintamäki 2:11, 2. Iivo Nurminen 2:23, 3. Iivari Hosionaho 2:29, 4. Aarni Penninkangas 3:37.

Tytöt 7 0,6 km: 1. Sini Nygård 4:20, 2. Laila Penttilä 5:18, 3. Kerttu Herrala 5:20, 4. Riina Sippola 5:44, 5. Sanni Saarimaa 5:51, 6. Minea Finnilä 6:07, 7. Siiri Honkaniemi 6:16, 8. Taiga Honkola 7:06.

Pojat 7 0,6 km: 1. Niklas Rintamäki 4:10, 2. Eemil Sivula 6:46, 3. Mika Pitkänen 7:32, 4. Aatos Antila 8:13.

Tytöt 8 0,6 km: 1. Saana Ahvenkoski 2:42, 2. Viola Finnilä 7:01.

Pojat 8 0,6km: 1. Topias Keltikangas 3:47, 2. Peetu Matintupa 3:54, 3. Hugo Honkola 4:50, 4. Asser Pakka 7:07, 5. Roope Jokela 7:16.

Tytöt 9 0,6 km: 1. Neea Ohramaa 4:44, 2. Vivian Niukkanen 4:47, 3. Hulda Herrala 5:13.

Pojat 9 0,6 km: 1. Oskari Levijoki 3:21, 2. Jalo Kantonen 4:02, 3. Elia Valkeinen 4:17, 4. Elias Etula 5:34.

Tytöt 10 1 km: 1. Hilja Herrala 4:56.

Pojat 10 1 km: 1. Jesse Puoliväli 4:01, 2. Aaron Herrala 4:20, 3. Joel Hallapuro 4:47.

Tytöt 11 1 km: 1. Linnea Piispanen 3:55, 2. Vilja Haapa-aho 4:10, 3. Amanda Herrala 4:10, 4. Emilia Etula 5:19, 5. Jessica Hautamäki 6:26, 6. Elsa Saarimaa 6:59.

Pojat 11 1 km: 1. Nils Turja 3:44, 2. Elia Niukkanen 3:48, 3. Leo Ohramaa 4:45, 4. Luka Joensuu 5:42.

Pojat 12 2 km: 1. Oleg Voitko 12:49.

Tytöt 13 3 km: 1. Jaroslava Voitko 13:43.

Pojat 13 3 km: 1. Ilmari Levijoki 10:17, 2. Valtteri Salo 10:29, 3. Jens Turja 12:55.

MAINOS
Priimatassi alusasujen pop-up-myynti Kyyjärven Paletissa