24.7 C
Alajärvi
maanantai 27.5.2024
MAINOS

Lehtimäen Ratsastajat Kaisa Lampimäen johtoon

Lehtimäen Ratsastajat valitsivat kaudelle 2017-2018 syyskokouksessaan uuden puheenjohtajan ja tarkastelivat johtokunnan kokoonpanoa. Uutena puheenjohtajana aloittaa Kaisa Lampimäki.

Johtokunnan muita jäseniä ovat Meeri Sipiläinen, Arja Väliaho, Jutta Saloranta, Tuula Kurunmäki, Elina Suosalo, Pia-Marika Ojala, Kati Puumala, Linda Yli-Ketelä, Anna Karèn ja Virpi Mäki-Opas. Nuorisojäseniä kaudelle 2017-2018 ei valittu.

MAINOS

Kokouksessa palkittiin kouluratsastuksen seuranmestarit 2016. Junioreina palkittiin 1. Jasmin Jussila – Vannie, 2. Nelma Isoaho – Ektor ja 3. Selina Seppälä – Marjanneke. Senioreina palkittiin 1. Linda Yli-Ketelä – Rannan Ruhtinas, 2. Tuulia Nelimarkka – Anna Donna ja 3. Anne Hautamäki – Rubins.

Juniorin kannustuskannun sai Selina Seppälä. Pitkäaikaisena seuran edustusratsastajana ja kannustavana valmentajana palkittiin Susanna Kupari. Lisäksi kokouksessa muistettiin seuran pitkäaikaista vaikuttajaa, Satu Halosta ansiokkaasta seuratoiminnasta. Haloselle on myönnetty SRL:n hopeinen ansiomerkki.

Kilpailuranking-listan kärkiratsastajina palkittiin Virpi Mäki-Opas 1840p (3-taso), Meeri Sipiläinen 1130p (3-taso), Kiia-Sofia Puumala 960p (2-taso), Selina Seppälä 620p (1-taso), Nelma Isoaho 350p (1-taso) ja Rosa-Marie Ojala 160p (1-taso).

Vuoden poniäitinä palkittiin Sari Leppäkangas.

Seuran jäsenmaksuiksi vahvistettiin 55 euroa ja perhe-/kannatusjäsenmaksuksi 30 euroa vuodelle 2017. Seuran valmentajina toimivat kouluvalmentaja Susanna Kupari ja estevalmentajat Virpi Mäki-Opas, Kati Mallat ja Riina Vainionpää. Myös Maija Pellikka valmentaa Lehtimäellä mahdollisuuksien mukaan.

sinua saattaisi kiinnostaa

Viimeisimmät