Lehtimäen Ratsastajat palkitsivat menestyneitä

Mainos[adrotate banner="3"]

Lehtimäen Ratsastajat palkitsivat perinteiseen tapaan vuoden päätteeksi seuran mestarit. Lisäksi muistettiin rankingissa menestyneitä ratsukoita ja aluemestaruusmitalisteja ja palkittiin muita henkilöitä ansioistaan.

Seuranmestareina palkittiin kouluratsastuksen junioreina Nelma Isoaho, Eveliina Järvelä sekä Rosa-Marie Ojala.

MAINOS

Esteratsastuksen juniorimestareina palkittiin Eveliina Järvelä, Rosa-Marie Ojala sekä Lotta Luodeslampi.

Ranking- ja muusta kilpailumenestyksestä palkittiin lahjakortein Nelma Isoaho, Eveliina Järvelä, Sara Ojanperä, Jemina Rissanen sekä huikean pistesaldon (2340 pistettä) kerännyt Virpi Mäki-Opas. Eveliina Järvelä pokkasi parhaan juniorin pokaalin.

Lisäksi kannustuskannulla ja lahjakortilla muistettiin Rosa-Marie Ojalaa, joka teki huomattavaa nousua ranking-pisteissä.

Lisäksi seura halusi muistaa Sari Rantalaa, joka tunnetaan ystävällisenä, positiivisena ja kannustavana hevosnaisena.

Työstään seuran hyväksi muistettiin lahjakortilla Tuulia Nelimarkkaa. Huomioiduksi tuli myös Tuulian ratsastustaidot, sillä hän selvisi esteratsastusharjoituksissa verryttelyn vaikeasta tilanteesta tehden kuitenkin hienon suorituksen radalla.

Puumala puheenjohtajaksi

Seuralle valittiin samassa yhteydessä pidetyssä syyskokouksessa uusi puheenjohtaja. Kaisa Lampimäen työtä seuran puheenjohtajana kaudella 2020 jatkaa Kati Puumala.

Seuran johtokuntaan vuosiksi 2020-2022 valittiin Jutta Saloranta, Meeri Sipiläinen, Tuula Kurunmäki, Virpi Mäki-Opas, Pia-Marika Ojala, Elina Suosalo, Sirpa Ojanperä, Vilma Vainionpää sekä Anna Lilja-Aaltonen.

Johtokuntaan vuoden 2020 loppuun saakka valittiin Sara Ojanperä.

Kokouksessa nuorisojäseniksi valittiin Lotta Luodeslampi sekä Eveliina Järvelä. Toiminnantarkastajana jatkaa Sari Vainionpää ja varatoiminnantarkastajaksi valittiin Salla-Maria Järvelä.

Tuula Jokiaho

MAINOS
Edellinen artikkeliVaihda tänä jouluna riisipuuron tilalle ohrapuuro
Seuraava artikkeliTuoksua on siinä monenlaista – näin huomioit tuoksuherkän jouluvalmisteluissa