-4 C
Alajärvi
perjantai 02.12.2022
spot_img

III-Perjantai-Pinkaisut pinkaistiin Vimpelissä

Kesän kolmannet Pinkaisut pidettiin Vimpelissä Rantakylän kentällä. Aurinkoisessa kelissä nähtiin yhteensä 125 kappaletta reippaita suorituksia!

Seuraavan kerran Pinkaistaan Sääksjärven kentällä keskiviikkona 25.5. kello 18.30 alkaen.

Tulokset:

P2 40 m: 1) Oliver Ilomäki 19,9, 2) Lias Kujala 20,5, 3) Lucas Kellokoski 22,1, 4) Antti Mannila 22,8, 5) Serafym Ihnatenko 27,8, 6) Noel Rautiainen 46,7, 7) Alvar Heikkala 1.07,9.

T2 40 m: 1) Venla Saarenketo 17,1, 2) Enni Takala 18,7, 3) Eedit Harju 22,5, 4) Viia Kivinen 27,1, 5) Tuuli Ojajärvi 29,4, 6) Elea Waris 30,1, 7) Kerttu Mäenpää 36,3, 8) Vilja Harju 42,7.

P3 40 m: 1) Gabriel Mbye 14,7, 2) Valtteri Metsälä 14,9, 3) Kimi Lehto 41,9.

T 3 40 m: 1) Matilda Peltokangas 14,7, 2) Isla Hämäläinen 15,7, 3) Filja Mäki-Knuuttila 16,7, 4) Elsi Hämäläinen 17,0, 5) Hilla Rinta-aho 21,2, 6) Neea Niemi 27,3, 7) Julia Linna 28,9.

P4 40 m: 1) Lenni Etula 10,2, 2) Julius Hernesniemi 10,6, 3) Aku Lehto 11,6, 4) Onni Ylipekka 11,9, 5) Sasu Hoisko 12,3, 6) Emil Rautiainen 13,8, 7) Veikko Niemi 15,0, 8) Otto Mulari 15,3, 9) Mikael Ilomäki 16,7, 10) Oliver Takala 17,3.

T4 40 m: 1) Lissa Zhuravleva 9,9, 2) Stefaniia Ihnatenko 10,2, 3) Jenna Apilasaho 14,2, 4) Rianna Murtoniemi 14,6.

P5 60 m: 1) Iivo Nurminen 13,4, 2) Eemil Alatalo 16,7, 3) Kaius Nieminen 17,0, 4) Miika Luomala 18,1, 5) Aaron Harju 20,7, 6) Viljami Peltokangas 21,5, 7) Elias Rankila 21,9.

T5 60 m: 1) Senni Katajamäki 14,6, 2) Nella Lakaniemi 16,5, 3) Alisa Ahvenkoski 17,9, 4) Lilja Korkea-aho 20,5.

P6 60 m: 1) Luka Hoisko 12,7, 1) Toivo Kataja 12,7, 3) Aatos Ojajärvi 13,5, 4) Lukas Niemi 14,9, 5) Oliver Pälli 16,8.

T6 60 m: 1) Eleanoora Kärki 13,8, 2) Elli Ahonen 14,1, 3) Enni Liikala 14,4, 4) Vivian Arpala 14,9, 5) Estelle Rautiainen 15,2, 6) Elena Mäenpää 15,6, 7) Varvara Marashkina 16,2, 8) Janna Laine 16,5, 9) Saaga Mäenpää 16,8, 10) Linda Keto 17,1.

P7 100 m: 1) Miki Sänkiaho 18,5, 2) Taneli Kataja 19,1, 3) Jere Rentola 19,8, 4) Aku Porma 20,0, 5) Taavi Pollari 20,7, 6) Benjamin Rantalahti 21,3, 7) Aaro Kangasaho 21,5, 8) Jasper Takala 23,3, 9) Taneli Toivonen 23,4, 10) Lauri Korkea-aho 24,1, 11) Aaron Himmelä 27,1.

T7 100 m: 1) Saana Ahvenkoski 19,3, 2) Luminda Kujala 19,8, 3) Peppi Lehto 20,1, 4) Adele Jukantupa 21,4, 5) Aava Nurminen 21,7, 6) Sara Aho 22,1, 7) Essi Peltokangas 22,8, 8) Enni Alatalo 23,3.

P8 100 m: 1) Viimo Peltokangas 17,3, 2) Oliver Niemi 17,8, 3) Elias Liikala 19,1, 4) Elmeri Peltokangas 21,6, 5) Joni Apilasaho 23,0, 6) Jaakko Metsäpelto 23,4, 7) Jori Rentola 27,8.

T8 100 m: 1) Mila Kivinen 17,8, 2) Aada Herrala 18,5, 3) Aino Hanhikoski 19,6, 4) Aino Ylipekka 20,2.

P9 100 m: 1) Aleksi Pollari 18,1, 2) Mikael Kataja 19,4, 3) Onni Mattila 19,5, 4) Sampo Lammi 20,0, 5) Elias Rinta-aho 20,5, 6) Eelis Hänninen 20,9, 7) Timo Zhuravlova 21,3, 8) Valtteri Toivonen 21,5, 9) Leevi Uusitupa 21,8, 10) Miska Sänkiaho 22,0.

T9 100 m: 1) Lilia Kujala 17,4, 2) Aune Mannila 18,9, 3) Helmi Vainionpää 19,2.

P10 200 m: 1) Valtteri Peltokangas 41,9, 2) Jone Salmi 45,7, 3) Jooa Hakamaa 48,4, 4) Jami Murtoniemi 1.07,4.

T10 200 m: 1) Teea Kataja 39,6, 2) Ronella Ilomäki 40,0, 3) Tinja Nahkala 40,2.

P11 200 m: 1) Tomi Kataja 38,8, 2) Aamos Peltokangas 40,5.

T11 200 m: 1) Emma Ylipekka 37,7, 2) Silja Rinta-aho 41,8.

T12 200 m: 1) Fianna Mäki-Knuuttila 34,9, 2) Anni Salmi 50,5.

P13 200 m: 1) Samu Kivinen 33,1, 2) Otava Peltokangas 37,5, 3) Salomo Rantalahti 40,8.

T13 200 m: 1) Minttu Kataja 33,5.

sinua saattaisi kiinnostaa

- Ilmoitus -
- Ilmoitus -

Viimeisimmät